درمان ریشه دندان به صورت تخصصی

دندان پزشکی اطفال : بیشتر از اصول بدانید
سپتامبر 29, 2019
عمل های زیبایی دندان به چه صورت می باشند؟
سپتامبر 29, 2019

خلاصه متن:

درمان ریشه یکی از سخت ترین و دردناکترین کار برای افرادی است که دچار آن می شوند. هنگامی کار به درمان ریشه می رسد که بیمار یک دوره از دندان دردهای سخت را تجربه کرده باشد اما به فکر درمان آن نباشد. اما بعد از درمان ریشه مسائل مختلفی برای افراد ممکن است که پیش آید. در این مقاله ما شما را با درمان  دندان ومراحل انجام آن بیشتر آشنا می کنیم.

درمان ریشه دندان چگونه انجام می شود

دندان های جلویی در انسان دارای یک ریشه است. اما هر چه به سمت عقب می رویم تعداد این ریشه ها بیشتر می شود. در هر ریشه دندان نیز دو کانال وجود دارد. برای همین دندان هایی که دو ریشه دارند دارای چهار کانال هستند.

اگر دندان دچار پوسیدگی شود و درمان بر روی آن انجام نشود. پوسیدگی به سمت مینای دندان و ریشه دندان پیش روی کرده و باعث از بین رفتن ریشه می شود. در قسمت ریشه دندان اعصاب دندان و عروق خونی قرار دارد که بعد از رسیدن پوسیدگی به این قسمت ریشه دندان دچار آبسه و عفونت می شود. اگر دندان به این مرحله برسد نیاز به درمان سریع و عصب کشی دارد. اما عصب کشی و درمان ریشه  باید توسط یک متخصص و جراح دندان پزشک صورت گیرد. عمل درمان  دندان بعد از یک عمل درمانی یک عمل زیبایی دندان نیز هست.

مراحل درمان ریشه و عصب کشی

بعد از این که علائم توسط جراح چک شد و تشخیص پوسیدگی و عصب کشی داده شد. با یک عکس رادیو گرافی از ریشه دندان مشخص می شود که ریشه دندان از نوع چند کاناله است. هنگام عصب کشی دندان دانستن تعداد کانال ها بسیار مهم است. دندان پزشک با سوراخ کردن دندان و خالی کردن قسمت ریشه دندان و از بین بردن عصب و عروق خونی و همین طور باکتری های داخل آن اقدام به شستشو و سپس پر کردن دندان با مواد مخصوص می کند. البته ممکن است در صورت درمان پزشکی روند انجام کار چند روز طول بکشد. نیاز به ترمیم است

بعد از درمان ریشه  اگر دندان ضعیف باشد و برای زیبایی بیشتر نیاز به روکش کردن دندان است. اگر با تمام مراحلی که انجام شد باز ریشه دندان دچار درد و ناراحتی شد نیاز به انجام دوباره این مراحل است. ولی در مواقعی هم درمان مفید واقع نمی شود و دندان باید کشیده شود. این دندان ها معروف به دندان دال هستند. توجه کنید که بعد از اتمام کار اطمینان از پر کردن و مهرو موم دندان بسیار مهم است. زیرا در غیر این صورت درمان دندان با شکست مواجه می شود.

درمان ریشه دندان

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Buy now