عمل های زیبایی دندان به چه صورت می باشند؟

درمان ریشه دندان به صورت تخصصی
سپتامبر 29, 2019

خلاصه

زیبایی دندان امروزه بسیار مورد توجه است. در گذشته به دندان  توجهی نمی شد. با پیشرفت در تمام زمینه ها مخصوصا جراحی های زیبایی، دندان پزشکی زیبایی نیز پیشرفت بسزایی کرده است. در این مقاله ما شما را با دندان پزشکی زیبایی  و روش هایی آن بیشتر آشنا می کنیم

اهمیت زیبایی دندان

ممکن است شما بعد از تحمل یک دندان درد به فکر کشیدن و یا پر کردن دندان خود باشید. اما آیا به این نکته هم توجه نموده اید که بعد از کشیدن دندان خود و یا پر کردن آن بهتر است جای خالی آن را با یک ماده که شبیه دندان خود شما باشد پر کنید و یا دندان ترمیم شده خود را به مواد همرنگ دندان های دیگرتان روکش کنید تا ترمیم آن مشخص نباشد. این کار به زیبایی لبخند شما نیز بسیار کمک می کند.

دندان پزشکی زیبایی بسیار مورد توجه دندان پزشکان است. استفاده از مواد کامپوزیت برای دندانپزشکی زیبایی بدون استفاده از ارتودنسی امکانات زیادی را مهیا کرده است.

درمان هایی که می توان انجام داد عبارتند از:

-زیبایی دندان با کامپوزیت: در این روش با استفاده از باندینگ کامپوزیت ظاهر دندان شما زیباتر می شود. از این روش برای پوشش دندان های کج نیز استفاده می شود.

-زیبایی دندان با لمینت: لمینت سرامیکی نوعی پوشش بسیار نازک بر روی دندان ایجاد می کند. البته اگر شما مایل به تراش دندان خود باشید این روش برای شما موثر  است.

-روکش: استفاده از روکش هایی با جنس چینی برای پوشش بیشتر دندان های آسیب دیده است. زیرا این نوع قسمت بیشتری از دندان را تحت پوشش خود دارد.

-بریج: این روش که به آن پل دندان نیز گفته می شود برای برگرداندن ازدست رفته شما به کار می رود. برای این کار با استفاده از روکش دندانی یک پل بین دودندان مجاور ایجاد می شود.

-ایمپلنت: استفاده از ایمپلنت باعث ایجاد ظاهری آراسته و دندان هایی مرتب می شود.

عمل دندانپزشکی زیبایی

برای این که دندان های زیبایی داشته باشیم گاهی لازم است بر روی دهان و دندان عمل زیبایی انجام شود. حتی گاهی عمل جراحی لثه نیز در زیبایی نقش زیادی دارد. سفید کردن دندان هم از جمله کارهایی است که در زیبایی نقش دارد. همچنین بدون استفاده از ارتودنسی می توان دندان های صاف و مرتبی داشت که به زیبایی هرچه بیشتر فرد کمک می کند. باندینگ نیز از روش هایی است که می تواند دندان های لب پر شده و پوسیده را پوشش دهد. تمام این کار ها توسط دندان پزشک زیبایی در کلینیک دندان پزشکی انجام می گیرید.

زیبایی دندان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Buy now